9381 MANTELPIECE CL..
Alabaster. Height: 41, missing pendulum.
Sold: SEK 400
Sold den 1 november 2021 -
7126 MANTELPIECE CL..
Alabaster. Height: 33-44,
Sold: SEK 1400
Sold den 9 mars 2020 -
9615 MANTELPIECE CL..
Alabaster/Mässing, height: 41,
Sold: SEK 700
Sold den 2 december 2013
3510 MANTELPIECE CL..
neo-Gothic, alabaster, height: 50, minor damages.
Sold: SEK 2400
Sold den 31 maj 2010 -
5445 ORNAMENTAL PEN..
Gustaviansk stil, Alabaster, höjd: 38
Sold: SEK 2000
Sold den 4 februari 2008 -
3427 ORNAMENTAL PEN..
Sold: SEK 1600
Sold den 26 november 2007
3185 ORNAMENTAL PEN..
Alabaster, 1800-tal, (1 skadad fot), höjd: 33
Sold: SEK 1600
Sold den 12 juni 2006 -
1023 ORNAMENTAL PEN..
Sent 1800-tal, Brons, zink & alabaster, H46
Sold: SEK 4800
Sold den 15 oktober 2001 -
7071 ORNAMENTAL PEN..
Paris, Alabaster, 1800tal, H66 , skador
Sold: SEK 3800
Sold den 12 mars 2001